Лош терен помага за разгром на България срещу Малта (видео)

България разгроми Малта с 6:0 в световната квалификация между двата тима. Лошото време и неразчистеният терен, на какъвто гостите вероятно никога не са играли, помогнаха на "трикольорите" за днешния успех. С хеттрик се отчете Александър Тонев, а по едно попадение добавиха Ивелин Попов, Емил Гъргоров и Иван Иванов.

В 5-ата минута Гъргоров намери добре Сашо Тонев и бившият играч на ЦСКА откри резултата. В 38-ата минута Тонев стреля слабо, но топката бе хлъзгава и вратарят на Малта - Хог я изпусна - 2:0. Веднага след почивката българите вкараха нов гол, след хубава атака на Георги Миланов и точен пас в наказателното поле, където Ивелин Попов без проблеми засече за класическото 3:0.

В 55-ата минута защитник на гостите се подхлъзна и загуби топката, която попадна у Влади Гаджев, който правилно намери Гъргоров и Бадема заби четвърти гол във вратата на Малта. В 69-ата минута Сашо Тонев отново с удар от далеч оформи своя хеттрик - 5:0. В 78-ата минута Иван Иванов с глава вкара за крайното 6:0.