Отново намесиха България в договорен мач

Президентът на Южноафриканската футболна федерация (SAFA) Кирстен Нематандани, а също така и четирима членове на ръководството на SAFA са отстранени от изпълнение на своите задължения заради подозрение в участие в уговарянето на резултата в няколко приятелски мача през 2010 година, съобщи Eurosport.

В събота станаха известни резултатите от разследването на ФИФА относно участието на националния отбор на ЮАР в договорени контроли в навечерието на Мондиал 2010. Под подозрението на ФИОФА попаднаха резултатите в мачовете срещу Тайланд, България, Колумбия и Гватемала.

В двубоя срещу тима от Северна Америка нигерийският арбитър Ибрахим Шайбу отсъдил три дузпи за игра с ръка, две от които са признати за абсолютно несправедливи.

В мача ЮАР - Колумбия всичките три попадения са отбелязани от 11-метрови наказателни удари. Този двубой е ръководен от кенийски рефер. Относно срещата с българите, резултатът до почивката стана 1:1, след което двата отбора просто доиграха второто полувреме.