Италия без проблеми срещу Дания

Италия постигна важна победа в група „В", след като се наложи с 3:1 над гостуващия тим на Дания. Феновете на „Сан Сиро" видяха доста попадения и един червен картон. Неприятната новина за домакините бе директният червен картон на Пабло Освалдо, който бе показан след удар без топка срещу Стокхолм.

В 33-ата минута Рикардо Монтоливо завърши чудесна контраатака на „Скуадра адзура" и откри резултата - 1:0. Четири минути по-късно резултаът бе удвоен. Даниеле Де Роси се възползва от добра асистенция на Андреа Пирло и реализира второто попадение - 2:0.

В края на първата част Якобсен пусна към Квис, който със страхотно воле намали на 2:1. В 54-ата минута Марио Балотели вкара за 3:1 след грешка на вратаря Андерсен.

След днешния си успех, италианците събраха 10 точки, с които са убедителен лидер в група „В". Гостите от Дания остават далеч зад „адзурите", намирайки се предпоследни с актив от само две точици.