Спорна дузпа носи нови три точки на Русия (видео)

Русия постигна домакинска победа над Азербайджан с минималното 1:0 в световна квалификация от Група “F” на зона Европа. Сборная стигна до успеха благодарение на доста спорна дузпа в края на мача. Останаха съмнения, че нарушението на играч на гостите е било извън наказателното поле.

Осем минути преди края на срещата бе този момент, след който Роман Широков бе точен от бялата точка и по този начин донесе трите точки на своя тим. Няколко минути преди това Кержаков пропусна доста сериозно положение, като от 3 метра стреля в тялото на вратаря на гостите - Агайев.

Все пак, след победата си днес, Русия остава лидер в групата с пълен актив - 12 точки, докато Азербайджан е на последната шеста позиция само с една точка.