България с първа победа в групата (видео и снимки)

България постигна първа победа в своята група. Играчите на Любослав Пенев се наложиха с минималното 1:0 над Армения в световна квалификация пред около 10 000 зрители на стадион "Васил Левски". Точен за трикольорите отново бе Станислав Манолев. Играчът на ПСВ Айндховен реализира в 44-ата минута след прекрасен пас на Ивелин Попов.

Срещата ще се запомни и с грозните сцени през втората част.  В 71-ата минута последва меле полето на българите, при което двата отбора се сбиха. Това накара рефера Щефан Щудер да изгони Пицели от гостите с директен червен картон, а Дяков също напусна терена заради втори жълт. При тази ситуация жълт картон отнесе и вратарят Ники Михайлов. Няколко минути по-късно Газарян бе изгонен с директен червен картон, след като удари едно от децата подаващи топката.

В добавеното време на срещата резервата Димитър Рангелов направи невероятен пропуск. Той бе изведен отлично от Емил Гъргоров, но останл сам срещу вратаря не успя да го преодолее и да реализира.

Снимки: Илияна Енчева