Мицански отсрами България срещу Кипър (видео)

България победи Кипър с минималното 1:0 в контролна среща играна на "Герена". Двубоят бе неофициален дебют на Любо Пенев като наставник на "трикольорите" пред родна публика.

Двата тима изиграха един доста скучен мач, като положенията в срещата бяха доста малко. В първата част близо до гол бе единствено Станислав Манолев, който овладя добре топката след пас на Попов, но Георгалидис изби удара му.

След почивката нещата не се промениха. Все пак в 66-ата минута Мицански се разписа след като засече добро центриране на Данчо Минев - 1:0. В 81-ата минута българите изпуснаха ново добро положение. Тогава Тонев намери Данчо Минев, а той центрира към Сърмов, който не успя да се разпише от добра ситуация.

В 88-ата минута играчите на Кипър претендираха за дузпа, за задържане на Бодуров, но реферът не показа бялата точка. Така България се поздрави с победа над Кипър.