От Федерацията на Испания коментираха изключването на Ямал
Н. Гавазов
Президентът на Кралската испанска футболна федерация (RFEF) Рафаел Лусан коментира изключването на нападателя на Барселона Ламин Ямал от състава на националния отбор за квалификационните мачове за Световното първенство през 2026 г. срещу Грузия и Турция през ноември.
"Трябва да се грижим за играча. Понякога възникват обстоятелства, с които бихме могли да се справим по-добре, но той е клубен играч, национален играч и е важен и за двамата. Надяваме се на бързото му възстановяване. Това са непредвидени обстоятелства и трябва да действаме. Няма да предизвикваме противоречия. Основното е, че той е с клуба и националния отбор“, цитира думите на Лусана Marca.
Ямал бе изключен от испанския национален отбор по медицински причини. Това обаче се случи без съгласието на медицинския щаб на националния отбор, което предизвика изненада и недоволство сред треньорския щаб.
Сподели
