Президентът на бразилския футбол: Играхме срещу съдиите


Н. Гавазов

Президентът на бразилския футбол: Играхме срещу съдиите

Президентът на Бразилската футболна конфедерация Самир Хауд разкритикува националния отбор на Боливия за организирането на квалификационен мач за Световното първенство през 2026 г. Мачът, който се проведе в нощта на 10 септември, завърши с победа с 1:0 за домакините.

"Това, което се случи днес тук, е тъжно. Дойдохме да играем футбол, но това, което видяхме, нямаше нищо общо с играта. Дори на 4000 метра играхме срещу съдии, полиция и събирачи на топки, които понякога премахваха топките, понякога ги връщаха на терена. Беше истинска катастрофа.

Това не е, което очакваме от световния или южноамериканския футбол. Това отношение, особено когато имаш 14 играчи срещу себе си... Надявам се КОНМЕБОЛ да предприеме действия. Това е невъзможно, това е някакъв абсурд“, цитира Хауда RMC Sport.

  Сподели
76