Фарьорски острови измъчиха Италия

Националният отбор на Италия малко изненадващо победиха с минималното 1:0 Фарьорски острови като гост в мач от европейските квалификации в група "С". "Адзурите" не показаха най-доброто, на което са способни. Автор на единственото попадение бе Антонио Касано в 10-ата минута. Домакините могат да съжаляват, че не стигнат поне до равенство, тъй като треснаха две греди в срещата.

В 10-ата минута Касано бе изведен в наказателното поле и успя да излъже вратаря и да вкара за 1:0. В 24-ата минута далечен изстрел на Суни Олсен се отби от гредата.

След почивката пропуски за Италия направиха Кристиан Маджо, Даниеле де Роси и Марио Балотели, а домакините за втори път треснаха гредата в 71-ата минута след удар на Кристиан Холст. Все пак гостите успяха да стигнат до победата.