Много тежка загуба за България в Дъблин

България катастрофира тежко с 0:5 при гостуването си на Северна Ирландия в Лига на нациите. По този начин "лъвовете" регистрираха първо поражение под ръководството на Илиан Илиев. "Трикольорите" играха тази вечер много слабо, като нямаше и помен от добрата игра в Пловдив преди месец и победата над този съперник тогава.

Халфът Айзък Прайс записа хеттрик в нашата врата, разписвайки се в 15-ата, 29-ата и 81-ата минута. Дион Чарлс и Джош Мадженис вкараха другите голове. Още един гол на домакините бе отменен. Кирил Десподов пък пропусна дузпа в края на първото полувреме.

След днешните мачове Северна Ирландия събира 7 точки и излиза начело в класирането на група С/3 в Лигата на Нациите. Беларус е на 2-о място с 6, България е с 5, а Люксембург има 2.