Дешан коментира загубата от Италия

Старши -треньорът на френския национален отбор Дидие Дешан обсъди причините за поражението на "трикольорите" в мача от 1-ия кръг на група 2 на Лига А на Лигата на нациите на УЕФА с Италия (1:3).

"Започнахме много добре, но не успяхме да запазим качествено представяне през целия мач. Противникът ни нанесе щети в борбата и контраатаките, защото допуснахме грешки.

Ядосан ли съм сега? Винаги съм казвал на играчите какво мисля и оставам отговорен за резултата. През второто полувреме загубихме твърде много дуели. Италианският тим успя да възвърне силите си. Да държиш противника си под напрежение в продължение на 90 минути е много трудно. Не успяхме да направим това. Френският отбор бе твърде отворен и ние нямахме достатъчно енергия да се защитаваме“, заяви Дешан.