Екваториална Гвинея разгроми Кот д'Ивоар и се класира за плейофите

Днес, 22 януари, се проведе мачът от 3-ия кръг на груповата фаза на Купата на африканските нации, в който се срещнаха отборите на Екваториална Гвинея и Кот д'Ивоар. Мачът завърши при резултат 4:0 в полза на гвинейците.

В 42-ата минута Емилио Нсуе откри резултата след пас на Карлос Акапо. В 45+2-ата минута Ибрахим Сангаре изравни резултата, но голът бе отменен след проверка на ВАР. В 73-ата минута Пабло Ганет затвърди предимството, а в 76-ата минута Нсуе направи резултата поразителен. В 88-ата минута Яник Байла сложи точка на този мач.

В момента, след три изиграни мача от груповата фаза на Купата на африканските нации, страната домакин на турнира Кот д'Ивоар е на трето място с три точки и може да стигне до плейофите благодарение на рейтинга на тима, който зае трето място. Екваториална Гвинея е лидер в групата със седем точки и се класира директно за елиминациите.