Италия победи Колумбия и е на полуфинал

Италия победи Колумбия с 3:1 в четвъртфинален мач от Световното първенство по футбол за младежи до 20 години. Точни за победителите бяха

Чезаре Касадей, Томазо Балданзи и Франческо Пио Еспозито. Южноамериканците върнаха едно попадение в началото на второто полувреме, но италианците не изпуснаха контрола над играта и запазиха резултата.

Победителите ще се изправят срещу Нигерия или Южна Корея на полуфинала на 8 юни. Напомняме, че единственото поражение на "Скуадра Адзура" в турнира досега бе с 2:0 от Нигерия в груповата фаза.

Колумбия 1:3 Италия

Касадей 9, Балданзи 38, Еспозито 47 - Торес 49

Колумбия: Маркинес; Окампо (Тантон 46), Мантиля, Алварес, Салазар; Торес (Хуртадо 69), Пуерта; Маньома (Луна 46), Асприла, Кортес (Гонкалве 92); Анхел (Кастилия 83)

Италия: Деспланес; Дзаноти, Джилардо, Гуарино, Туричия; Джоване (Липани 60), Прати, Касадей; Балданзи (Фонтанароза 96); Еспозито (Инокенти 96), Амброзино (Монтеваго 69)