България стартира със загуба в квалификациите за Евро 2024 (видео)

Черна гора се наложи с минималното 1:0 при визитата си на България в Разград в първия квалификационен мач от група G за Евро 2024.

Най-добрите ситуации за България се откриха пред Кирил Десподов и Георги Русев. И двете през втората част. В началните минути на второто полувреме Десподов отправи супер удар, който мина много близо до напречната греда. В самия край резервата Русев получи топката и я прати там, където не бе вратаря, но звездата на Атлетико Мадрид - Стефан Савич изчисти от голлинията.

Иначе в 70-ата минута гостите поведоха в резултата. Футболистите на Миодраг Радулович осъществиха бърза атака с подавания на късо разстояние, Наумов бе преодолян и топката попадна у Никола Кръстович, а нападателят нямаше как да сбърка при опразнената врата.

Гостите имаха още положения, особено в края на първото полувреме, но в крайна сметка постигнаха целта си.