България приключи годината с равенство срещу Люксембург

Националният отбор на България изигра последния си мач за 2022 година. Хората на Младен Кърстаич стигнаха само до 0:0 като гости на Люксембург.

Двубоят на "Стад де Люксембург" обаче бе интересен, като победата можеше да отиде и при двата отбора. Реферът пък се отчете с много жълти картони, като в края имаше и един червен.

Първата добра ситуация се откри за домакините. Енес Махмутович, който играе за родния ЦСКА - пропусна да се разпише. За България Спас Делев вкара топката във вратата на съперника, но преди това бе играл с ръка и голът не бе зачетен. В края на първата част отново Делев пропусна.

След почивката футболистите от Великото херцогство взеха инициативата и лош късмет и добрите изяви на Вуцов предотвратиха гола. За България пропуск направи Десподов. В края на мача Данел Синани бе изгонен за втори жълт картон, но "трикольорите" нямаха много време да се възползват от численото си предимство и мачът приключи без попадения.