И Катар се поздрави с победа срещу България

Домакинът на Мондиал 2022 - Катар се наложи над България с 2:1 в приятелска среща, която се състоя на чисто новия стадион "Едюкейшън Стейдиъм" в Доха.

Акрам Афиф бе точен от дузпа в 26-ата минута, отсъдена за нарушение на Божиков. Малко след това  Петко Христов сбърка в наказателното поле, но Михайлов спаси удар на Али.

До края на първата част и малко след почивката Тодор Неделев на няколко пъти обстрелва вратата на съперника, но без резултат. След час игра Малинов намери перфектно Десподов, който успя да вкара за 1:1.

Груба грешка на Ники Михайлов върна преднината на Катар в 75-ата минута. Стражът излезе неразчетено, за да боксира, но се забави и бе изпреварен от Буалем Куки, който вкара за крайното 2:1. Така България продължава да няма победа като гост вече около 3 години и половина.