Алжир напусна Купата на африканските нации

Днес, 20 януари, се проведоха два мача мач от 3-ия кръг на Купата на африканските нации в група Е. Един срещу друг играха националните отбори на Алжир и Кот д'Ивоар. Срещата завърши при резултат 3:1 в полза на тима от Кот д'Ивоар.

Резултатът в 22-ата минута бе открит от Франк Кеси след пас на Николас Пепе. След 17 минути Ибрахим Сангаре увеличи предимството на своя отбор. В началото на второто полувреме Никола Пепе доведе резултата до унищожителното 3:0. В 73-ата минута София Бендебка отбеляза престижен гол.

С тази победа Кот д'Ивоар се класира за елиминационните фази на турнира. Алжир с една точка завърши представянето си на Купата на африканските нации.

В паралелен мач от квартета се срещнаха Екваториална Гвинея и Сера Леоне. Срещата завърши при резултат 1:0 в полза на гвинейците.

Единственият гол в мача в 38-ата минута отбеляза Пабло. Този успех изведе отбора на Екваториална Гвинея до 1/8-финалите на Купата на африканските нации. Отборът зае второ място в групата.