Хърватия удари Русия и се класира на Световно

Хърватия победи Русия с 1:0 и по този начин "шахматистите" се класираха на Световно първенство. Двубоят вървеше към нулево реми, но след автогол на Фьодор Кудряшов в 81-ата минута феновете на "ватрените“ избухнаха от радост на стадиона в  Сплит.

Двата тима трудно създаваха добри положения, тъй като теренът бе наводнен от многото дъжд, който се изсипа. В 24-ата минута Брозович стреля, но покрай гредата.  След почивката Пашалич пропусна от добра позиция. Първият удар за Русия в мача дойде едва в 74-ата минута след контаатака, Заболотний обаче не успя да довърши атаката на своите и да довкара след спасяването на Гърбич.

В 81-ата минута Кудряшов си заби нелеп автогол, изпреварвайки Крамарич. Таха хърватите заслужено завоюваха победата, с която изместиха Сборная от първата позиция, а с това си спечелиха и класиране на Мондиал 2022 в Катар.