България с малко очакван обрат срещу Северна Ирландия

България стигна до пълен обрат и победа с 2:1 над гостуващия Северна Ирландия в двубой от световните квалификации в група "С". В герой за "трикольорите" тази вечер се превърна Тодор Неделев. Звездата на Ботев Пловдив вкара два красиви гола, с които донесе успеха на тима ни.

През първата част повечето положения бяха за гостите. Те все пак откриха резултата в 38-ата минута, когато точен бе Конър Уошингтън. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но ситуацията беше преразгледана със системата ВАР, след което голът бе зачетен. Той падна, след като Пади МакНеър проби отлично по фланга и центрира в наказателното поле, където Джош Макгенис отклони към вратата с глава, а Караджов отново спаси, но Конър Уошингтън обаче вкара отблизо – 0:1.

В 53-ата минута България изравни. Влезлият като резерва Илиан Илиев потърси Неделев в наказателното поле и след рикошет топката стигна до халфа на Ботев, който без да се бави с левия крак прониза Бейли Пийкок-Фаръл. Десет минути след това Неделев вкара втори гол със страхотен удар, без да остави шансове на стража на гостите - 2:1.

До края до гол не се стигна и така България се поздрави с втора победа в групата си.