Нидерландия без проблеми срещу Черна гора

Нидерландия записа очакван успех с 4:0 над Черна гора в мач от Група G в световните квалификации за Мондиал 2022.

Гостите се държаха до 38-ата минута, когато се стигна до дузпа за "лалета". Зад топката застана Мемфис Депай и изстрел в горния ляв ъгъл реализира.  Всичко приключи след час игра, когато нападателят на Барселона удвои преднината на тима си, след като овладя в наказателното поле и вкара хладнокръвно в долния десен ъгъл.

Десетина минути по-късно Жоржиньо Вайналдум направи резултата класически. Халфът напредна и с великолепен удар реализира в долния ляв ъгъл. В 77-ата минута Коди Гакпо комбинира отлично с Тирел Маласия, след което първият от границата на наказателното поле оформи крайния резултат.

По този начин Нидерландия зае второто място в Група G с актив от 10 точки, колкото има и третата Норвегия. Лидер във временното класиране е Турция с точка повече.