Колумбия измъкна победата и бронза в мача срещу Перу

Колумбия спечели бронзовите медали на турнира Копа Америка. Това се случи след успех с 3:2 над Перу в малкия финал, който се проведе на стадион “Мане Гаринча".

Второто полувреме определено бе по-интересно. Първата част бе сравнително скучна, като двата тима бяха предпазливи. Все пак малко преди почивката Йошимар Йотун успя да изненада стража Камило Варгас и да даде аванс на тима си.

В 49-ата минута Хуан Куадрадо изравни и направи мача доста по-интересен. В 67-ата Луис Диас се разписа за 2:1, а в края на мача головете продължиха. В 82-ата Перу изравни с гол на Лападула. Мачът вече вървеше към дузпи, когато Диас попари перуанските надежди с втория си гол, оказал се и победен с удар извън наказателното поле.

Така играчите на Колумбия си спечелиха медали.