Нидерландия с класика преди старта на Европейското

Нидерландия се наложи с 3:0 над Грузия в последна проверка преди старта на Евро 2020. Трите попадения за "лалетата" бяха дело на Мемфис Депай, Райън Гравенберх и Ваут Вегхорст.

Нидерландия започна мача отлично и още в 9-ата минута Дензъл Дъмфрийс си спечели дузпа, след като беше фаулиран в наказателното поле от Лаша Двалин. Зад топката застана Мемфис Депай, който не сбърка.

Вут Вегхорст удвои аванса на домакините в 55-ата минута, след като се възползва от подаване на Депай. За него това бе първи гол за Нидерландия.

В 76-ата минута успехът на "лалетата" стана още по-убедителен с гол на резервата Райън Гравенберх.

Грузия не играха чак толкова лошо, като имаха няколко добри положения, но така и не успяха да стигнат поне до почетно попадение.