Нидерландия и Хърватия с очаквани победи (видео)

Нидерландия записа категоричен успех с 7:0 като гост на Гибралтар в среща от груповата фаза на световните квалификации в зона Европа.

Домакините се държаха добре на терена почти през цялото първо полувреме. Все пак малко преди почивката Бергуис откри резултата и даде спокойствие на "лалетата". През втората част гостите се развихриха, като първо Де Йонг удвои в 55-ата минута, а след малко повече от час игра  Депай и Вайналдум вкараха два бързи гола. Малко след тях Мален добави още едно попадение и на таблото вече пишеше 0:5. Малко преди края на мача Дони ван де Бек добави още един гол, а малко след него Депай оформи крайния резултат.

В друг интересен мач, игран по същото време Хърватия записа очаквана победа над гостуващия Малта с класическото 3:0. Всички голове паднаха след почивката. След малко повече от час Перишич откри резултата, а Модрич удвои в 76-ата, разписвайки се от дузпа. В последната минута Йосип Брекало оформи крайния резултат.