Хърватия се измъчи срещу Кипър за първата си победа в квалификациите

Световният вицешампион Хърватия изненадващо изпита сериозни проблеми при домакинството си на един от аутсайдерите в група Н от квалификациите за Мондиал 2022. Тимът от Балканския полуостров победи Кипър с минималното 1:0.

Срещата в Риека започна скучно и играта не предостави нищо интересно в началните минути. В 23-та домакините най-накрая създадоха първото си опасно положение, когато Марсело Брозович отправи силен удар от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Деметрис.

Пет минути преди почивката “шахматистите" стигнаха до така желания гол. Играчът на Аталанта Марио Пашалич беше най-съобразителен при една спорна топка в наказателното поле на гостите и я насочи перфектно с глава без да остави шанс на вратаря.

Малко по-късно гол на Перишич не бе зачетен, заради засада. Така Хърватия се поздрави с първа победа, след поражението от Словения преди броени дни.