Турция стартира със страхотна победа над Нидерландия (видео)

Турция стартира по мечтан начин световните квалификации в зона ‘Европа'. Южните ни съседи се наложиха с 4:2 над гостуващия Нидерландия в първи мач от група G.

Големият герой в за своя тим се превърна капитанът Бурак Йълмаз, който вкара три от попаденията (15, 34-д, 81). а Хакан Чалханоолу добави още едно попадение. След 15 минути игра Йълмаз откри резултата с далечен изстрел, а топката рикошира в дясното рамо на Де Лихт и тя обърка вратар Крул – 1:0.

Десет преди почивката капитанът се разписа и от дузпа за 2:0. Второто полувреме също стартира добре за турския национален отбор. Хакан Чалханоолу взе топката отляво и влезе навътре, след което отправи силен удар, който направи безпомощен Тим Крул – 3:0.

Резервите на Франк де Бур Дави Клаасен и Люк де Йонг (75, 76) вкараха двата гола за "лалетата", но в 81-ата минута Йълмаз сложи точка на спора с нов гол . В добавеното време на срещата пък Мемфис Депай пропусна дузпа за гостите.