Австралия детронира шампиона с гол в продълженията

Т. Михайлов

С гол на Хари Кюъл в 117-ата минута Австралия победи с 1:0 действащия шампион Ирак и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Азия. През първата част двата тима не създадоха много опасности, макар че иракчаните владееха инициативата и имаха контрол над мача.

През второто полувреме играта се съживи и в 55-ата минута азиатците бяха близо попадението, но топката мина на сантиметри от вратата на Шварцер. Малко след това и “кенгурата” можеха да поведат, но стражът Басем Абас се намеси добре. Най-големият шанс обаче дойде в 87-ата минута, когато Шварцер действа феноменално и прати мача в продължения.

Двата тима бяха по-предпазливи в началото на първите 15 минути като Ирак отново бе по-добрият тим. Драмата настъпи в 117-ата минута. След добър шанс за момчетата на Волфганг Сидка, дойде атака за Австралия. Мат Макай центрира отляво и Хари Кюъл с глава преодоля Абас.