И две дузпи не спасиха България от загуба срещу Финландия

Националният отбор на България изигра поредният си слаб и логично загуби с 1:2 от Финландия в двубой от Лига на нациите, който се игра на националния стадион "Васил Левски".

Първо Пуки беше точен в 7-ата минута, след като бе изведен сам срещу Луков, а отбраната на България не бе добре подредена. Робин Лод удвои в последната минута на първата част.

След почивката съдията даде две дузпи за България. След около час игра Доминик Янков бе спънат в наказателното поле, но от бялата точка Галин Иванов изпусна. 8 минути по-късно реферът видя игра с ръка в наказателното поле на гостите и отново отсъди наказателен удар. Този път зад топката застана резервата Димитър Илиев, който бе точен - 1:2.

До края до нов гол не се стигна и така хората на Георги Дерменджиев останаха без победа в своята група и само с една точка преди гостуването на Ирландия в сряда.