Италия и Нидерландия направиха добър мач, но без победител

Италия и Нидерландия завършиха наравно 1:1 в мач от Лига А на Лигата на нациите, игран в Бергамо.

В 16-ата минута Италия откри резултата. Домакините разиграха отлично по десния фланг, след което Николо Барела изведе великолепно зад гърба на защитата Лоренцо Пелегрини, който отблизо не сгреши и реализира. В 25-ата минута "лалета“ изравниха. Блинд подаде към Депай в наказателното поле, футболистът на Лион стреля, но ударът му бе блокиран, топката обаче попадна в Дони ван де Беек, който разстреля Джанлуиджи Донарума от близо.

В 56-ата Имобиле се оказа сам срещу вратаря, но шутира в него и пропиля отлична възможност. Мачът продължи да бъде отворен и двата тима нападаха свободно, но и пропускаха шансовете си. Така двата тима ще поделят по точка.