Люксембург победи Черна гора и оглави групата си

Националният отбор на Люксембург победи представителния тим на Черна гора с резултат 2: 1 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза на Лигата на нациите на УЕФА. Срещата се състоя в Подгорица на стадион "Под Горица".

Резултатът беше открит през първото полувреме – домакините поведоха в 34-ата минута след гол на Игор Иванович, след асистенция на Стеван Йоветич. В 42-ата минута гостите възстановиха равновесието благодарение на гол на Едвин Муратович след подаване на Мика Пинто. В края на срещата Люксембург изезе напред чрез Даниел Синани и  пас от Лоран Йенс.

В добавеното време играчите на домакините Марко Янкович и Марко Симич получиха червени картони. Оливие Тил беше отстранен от гостите.

Люксембург с девет точки излезе на първо място в група 1 на Лига С. Черна гора (9) е на второ място. Азербайджан е с 4 пункта, а Кипър е последен в групата с 1 точка.