Играч на Нюкясъл носи победата на Парагвай над България в контрола (видео)

Парагвай се наложи с минималното 1:0 при визитата си на България на националния стадион "Васил Левски" в София в приятелска среща. Двата тима изиграха скучно първо полувреме, като гостите владееха повече топката и създадоха една-две добри възможности за гол, но добрите изяви на дебютанта Георги Георгиев на вратата запазиха равенството до почивката.

През втората част българите стартираха по-добре, но след час игра гостите поведоха. Страхотен удар на Алмирон матира Георгиев. Играчът на Нюкясъл стрела мощно с левия крак от над 20 метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на българската врата. Последваха пропуски на Ивелин Попов, Краев и Десподов. Риверос и Алмирон пък бяха близо до нов гол за Парагвай, но Георгиев отново се справи добре.

Така България вече повече от година не познава вкуса на победата.