Нигерия повали ЮАР в края и е на полуфинал в КАН

Нигерия победи ЮАР с 2:1 в мач от четвъртфиналите на Купата на африканските нации.

"Супеорлите" поведоха в средата на първото полувреме след точен удар от Самуел Чуквуезе, който дойде след груба грешка на противниковата защита и самостоятелен пробив на голмайстора. "Бафана Бафана" успя да възстанови равенството в 71-та минута с помощта на Бонгани Зунгу. За отбелязване е, че се наложи използването на VAR, за да бъде признато попадението.

За обаче зрителите не бе съдено да видят допълнително време. Минута преди края Уилям Трост-Еконг се възползва от центриране от корнер и груба грешка на вратаря на южноафриканците и с точен удар донесе билет за полуфиналите.

Там  Нигерия ще играе срещу победителя от мача Кот д'Ивоар - Алжир, който ще се проведе на 11 юли.