Перу разгроми Чили и е на финал в Копа Америка 2019

На стадион "Арена до Гремио" в  Порто Алегре се проведе вторият мач от полуфиналите на Копа Америка 2019  между националните отбори на Чили и Перу. Срещата се ръководеше  от колумбийския съдия Вилмар Ролдан Перес. Двубоят завърши със сензационна победа на перуанците 3:0.

Първият гол бе отбелязан в 21-ата минута - халфът Едисън Флорес се отличи след асистенция на Андре Карильо. Полузащитникът Йосимар Йотун удвои преднината на  Перу в 38-та минута. Крайният резултат бе установен от нападателя на "инките" Гереро в 91-та минута. В добавеното време чилийският нападател Едуардо Варгас не успя да реализира дузпа.

След като победи Чили, националният отбор на Перу стана вторият финалист в  Копа Америка - 2019 г., където ще се срещне с бразилския национален отбор. Решаващият мач е на 7 юли на известния стадион "Маракана". Началото е от 23:00 часа българско време.