Египет вкара само един на Зимбабве като за старт на Купата на африканските нации

Египет стартира с победа Купата на африканските нации, на която е домакин през 2019г.  Отборът воден от Хавиер Агире спечели с минималното 1:0 срещу Зимбабве откриващия мач на турнира, който се състоя в Кайро.

"Фараоните" имаха превъзходство през по-голямата част от мача, а единственият гол падна малко преди почивката. В 41-ата минута Трезеге напредна по лявото крило и направи двойно подаване с Айман Ашраф, след което нахлу на скорост в наказателното поле и със страхотен шут заби топката във вратата за 1:0. В 44-ата минута шанс се откри и пред голямата звезда на Ливърпул Мохамед Салах, който обаче не успя да се разпише.

Мо Салах се отличи и с още един пропуск в 88-ата минута, когато излезе очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее. Така Египет взе първите си три точки в група “А", докато Зимбабве остава с нулев актив и ще трябва да се мобилизира в следващите два мача, ако иска да продължи напред в турнира.