Италия с обрат срещу Босна и Херцеговина

Италия победи Босна и Херцеговина с 2:1 в среща от група J на квалификациите за Евро 2020 и продължава без загубена точка след 4 мача. Двата отбора направиха интересен мач на "Ювентус Стейдиъм" в Торино.

В 32-ата минута Джеко даде аванс на гостите. Висча намери прекрасно нападателя на границата на вратарското поле и стрелецът с лекота вкара топката във вратата и се възползва по чудесен начин от паса на своя съотборник.

След почивката обаче домакините стигнаха до обрата. В 49-ата минута Бернардески асистира на Инсине, който върна домакините в срещата с гол за 1:1. Марко Верати реши всичко в 86-ата минута с техничен удар за 2:1. В класирането след този двубой Италия е лидер с 12 точки, а босненците са 5-и с едва 4 пункта.

В друга среща Финландия се наложи с 2:0 като гост над аутсайдера Лихтенщайн. Теему Пуки откри резултата в 37-ата минута, а Калман удвои в 57-ата.