Класика за Италия в Гърция

Италия победи с 3:0 като гост Гърция в мач от квалификациите за Евро 2020. Двубят бе от група "J". С успеха съставът на Роберто Манчини излезе еднолично на първо място във временното класиране с пълен актив от 9 точки.

Италия започна много силно мача и още до почивката вкара три гола. "Адзурите" поведоха в 23-ата минута. Тогава Андреа Белоти надбяга Сократис Папастатопулос, навлезе в наказателното поле и пусна пас назад. Там връхлитащият Николо Барела беше оставен непокрит и с мощен удар до точката за дузпата матира вратаря – 1:0.

В 30-ата минута при една контратака Лоренцо Инсиние се откъсна отляво и с хубав удар направи резултата 2:0. В 33-ата минута на мача всичко изглеждаше решено. Емерсон центрира отляво и включилият се в атака Леонардо Бонучи с глава покачи на 3:0 за Италия.

След почивката имаше още положения, но до нов гол така и не се стигна.