Чехия с обрат и куп пропуски срещу България

Националният отбор на Чехия се наложи над България с 2:1 в европейската квалификация за Евро 2020, която се игра на "Дженерали Арена" в Прага.

Двубоят започна отлично за българите, които откриха резултата още в 3-ата минута. Тогава Ивелин Попов центрира, а Исмаил Иса изпревари защитник на домакините и с глава бе точен за 0:1. Патрик Шик изравни в 19-ата минута, наказвайки грешка на Кристиян Димитров. До края домакините пропиляха още няколко отлични положения за нов гол.

Той все пак падна пет минути след подновяването на играта, когато отново футболистът на Рома Патрик Шик се разписа, за да доведе нещата до пълен обрат. Последваха още положения пред вратата на Ники Михайлов, като само късмет не достигна на чехите да стигнат до нов гол.