Съдийски подарък спаси точката за България срещу Черна гора (видео)

Националният отбор на България завърши наравно с Черна гора - 1:1 в първата среща от квалификационната кампания за Евро 2020. Гостите обаче могат повече да съжаляват, тъй като пропуснаха няколко отлични положения, а освен това грешка на рефера доведе до изравнителното попадение на "трикольорите".

Иначе Стефан Мугоша беше точен в 50-ата минута, след като се справи с няколко играчи на България, а и ударът му бе доста добър - 0:1. Тодор Неделев изравни от дузпа в 82-ата минута, която беше отсъдена за нарушение за Костов, което бе извън наказателното поле. Реферът обаче се подве и посочи бялата точка.

В самия край на мача обаче българите бяха близо до обрат, но дебютантът Минчев не успя да се разпише от добра позиция. Малко след това пък Николай Михайлов спаси вратата си, след удар на съперников играч и така равенството логично се запази.

Лошата новина за Петър Хубчев бе в средата на втората част, когато Ивайло Чочев се контузи и линейка го откара веднага в болница.