Аутсайдер измъчи вицешампиона Хърватия насред Загреб (видео)

Аутсайдерът Азербайждан можеше да си тръгне с точки от финалиста от Мондиал 2018 - Хърватия. Все пак вицешампионите записаха успех с 2:1 на старта на квалификациите за Евро 2020. В Загреб гостите бяха отборът, който поведе изненадващо в резултата. Това стана в 19-ата минута, когато Рамил Шейдаев получи подаване от Алмейда и откри за 1:0.

Малко преди почивката "шахматистите" изравниха. Баришич стреля точно след меле в наказателното поле на съперника, дошло след корнер - 1:1. След почивката домакините натиснаха своя съперник и логично стигнаха до обрат. Бленуваното второто попадение падна в 79-ата минута, когато Крамарич завъртя кълбото по диагонала, фиксирайки крайното 2:1. Трябва да се отбележи и още едно положение, което бе в 87-ата минута, когато Перишич се размина с топката на празна врата.