Гол в последната секунда носи първи успех на България за годината (видео)

България се наложи над Казахстан с 2:1 в контролна среща между двата тима, която се състоя на "Панчо Арена" във Фелчут, Унгария. Първата добра ситуация бе в 4-ата минута, когато Манолев прати топката малко над горната греда след удар с глава.

Играчът на ЦСКА бе в основата на гола, който реализира капитана Ивелин Попов от дузпа в 23-ата минута. При тази ситуация Манолев бе фаулиран в наказателното поле на Казахстан и реферът посочи бялата точка.

След почивката "трикольорите" играха доста по-слабо, особено в началните минути. Резервата Тунгишбайев изравни в 56-ата минута, след като бе изпуснат от Цветомир Панов. Хората на Мъри Стоилов бяха близо и до още един гол, но нямаха късмет при завършващия удар.

Все пак в добавеното време Николай Бодуров бе точен с глава, фиксирайки крайния резултат в мача.

Иначе трябва да се отбележи, че след този мач Станимир Стоилов стана първият роден специалист водил европейски национален отбор срещу България. Иначе това бе първа победа за "трикольорите" за тази календарна година.

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров,  Васил Божиков, Цветомир Панов, Георги Костадинов, Симеон Славчев; Станислав Манолев, Ивелин Попов, Георги Миланов; Спас Делев

Появили се като резерви: Михаил Александров, Тодор Неделев, Ивайло Чочев, Мартин Райнов, Радослав Кирилов.