България измъкна победата в контрола срещу Саудитска Арабия (видео)

Националният отбор на България се наложи с 1:0 в контролна срещу Саудитска Арабия в последната си среща за 2017 година. Двата тима изиграха сравнително равностойна контрола на стадион "Рестело" в Лисабон.

Положения имаше и пред двете врати, като за "трикольорите" близо до гола през първата част бяха Спас Делев и Мартин Райнов. Най-сериозната ситуация за участниците на Мондиал 18 бе в края на първата част. Грешка на Бодуров позволи на Мухамах Абу Радиах да изпревари Пламен Илиев и да отправи удар, но Мишо Александров изчисти от голлинията. Преди това пък Пламен Илиев на няколко пъти отрази удари на съперника.

След почивката отново и двата тима бяха близо до гола, но в крайна сметка българите успяха да измъкнат победата. В 81-ата минута точен бе Ивелин Попов, след асистенция на Миланов. Две по-късно пък Ал Хараби получи червен картон и напусна терена. В крайна сметка България стигна до успеха в тази престижна приятелска среща.