Холандия размаза Унгария на бенефиса на Ван дер Саар (видео)

.

Националният отбор на Холандия успя да постигне впечатляваща победа срещу Унгария с 6:1 в котнролна среща преди началото на Световното първенство в Южна Африка, което стартира на 11 юни. Срещата се изигра на "Амстредам Арена" и беше наблюдавана от близо 50 хиляди души. Двубоят беше бенефисен за Едвин ван дер Саар, който преди началото на мача се сбогува с феновете на стадиона. Изненадващо "оранжевите" получиха гол още в 6-та минута чрез Джуджак. След това обаче демонстрираха превъзходството си, въпреки, че на почивката резултатът бе 1:1 сле попадение на Робин ван Перси. През втората част точни бяха Уесли Снайдер, Ариен Робен на два пъти, Марк ван Бомел и Елеро Елия.

В 86-та минута Ариен Робен се контузи нелепо, след като опита да подаде атрактивно на свой съотборник, след което падна на тревата, изпитвайки болки в левия си крак. Робен напусна терена заедно с лекарите на тима и се отправи заедно с Дирк Каут към съблекалните.