България се измъчи за точка срещу Люксембург

Люксембург и България не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 1:1 в последна световна квалификация от група "А". Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, тъй като бяха по-активни, особено през първата част, когато пропуснаха няколко добри положения.

В 3-ата минута Тил откри резултата с хубав удар, преминал през няколко защитници на "трикольорите". България така и не успя да се съвземе от това и до края на първата част отборът, който имаше повече голови положения бе този на домакините, но добите изяви на Пламен Илиев запазиха резултата непроменен.

След почивката България заигра малко по-добре и успя да стигне поне до равенството. Ивайло Чочев изравни с глава в 67-ата минута, а асистенцията бе на Спас Делев. До края положения имаше и пред двете врати, но до нов гол така и не се стигна.