Бразилия загря с класика над Зимбабве (видео)

.

Петкратният световен шампион Бразилия постигна класически успех с 3:0 над тима на Зимбабве като гост в приятелска среща преди Мондиала в Република Южна Африка, който стартира на 11 юни. Головете за "кариоките" вкараха Мишел Бастош, Робиньо и Елано. "Селесао" трябваше да чака чак до 42-ата минута, за да излезе напред в резултата. Тогава защитникът на Лион Мишел Бастош, който бе предпочетен на поста ляв бранител от селекционерът на "златистите" Карлос Дунга пред младата звезда на Реал Мадрид Марсело, се разписа след великолепно изпълнение на пряк-свободен удар, не оставило никакъв шанс за реакция на вратаря на домакините.

Само 120 секунди по-късно бразилците отново имаха повод за радост, след като игралият под наем в Сантош през последните шест месеца Робиньо успя да удвои резултата с техничен прехвърлящ удар. Бившият халф на Манчестър Сити Елано пък оформи крайния резултат в 54-ата минута, когато бе точен за класическото 3:0 след прекрасна атака, архитекти на която бяха появилите се през второто полувреме Даниел Алвеш и Жулио Баптища, които замениха Майкон и Кака. Последната проверка на "Селесао" преди Световното първенство е предвидена за 7-и, което е само четири дни преди началото на надпреварата в ЮАР, срещу отбора на Танзания.