Словакия и Камерун не успяха да се излъжат (видео)

.

Националните отбори по футбол на Словакия и Камерун, които ще вземaт участие на Световното първенство в Република Южна Африка, започващо на 11 юни, не успяха да излъчат победител помежду си и завършиха наравно 1:1 в приятелска среща, провела се в Клагенфурт (Австрия). Камил Капунек изведе словаците напред в резултата още в шестата минута с прекрасен изстрел от 20 метра. Словакия можеше да реши всичко в своя полза с втори гол още в началните минути на втората шаст, но ударът на влезлия като резерва Станислас Шестак срещна напречната греда на вратата на африканския отбор. В 83-ата минута "неукротимите лъвове" все пак съумяха да се доберат до равенството след попадение на Ейонг Енох. Халфът се възползва от недоразумение в отбраната на словашкия тим и без проблем преодоля вратаря Душан Кочиак за крайното 1:1.