Безпощадна Германия бие с 24:0

.

Националният отбор на Германия постигна разгромен успех срещу младежка формация на Епан, Южен Тирол, където се провежда подготвителния лагер на тима преди предстоящото световно първенство в Южна Африка, започващо на 11 юни. Без да си дават много зор момчетата на Йоким Льов нанизаха цели 24 безответни попадения във вратата на своя съперник, който си личеше, че е доста неопитен. Най-резултатни за Бундестима бяха нападателите на финалиста в най-комерсиалния европейски клубен турнир Шампионската лига Байерн (Мюнхен) Марио Гомес и Мирослав Клозе, които се отличиха с по пет гола. Селекционерът на Германия пусна в игра почти всички свои избранници, като двата състава изиграха две полувремена по 30 минути, а не както обикновенно по 45. Германците записват своята най-голяма победа в официален мач през далечната 1912 година, когато на първи юли в Стокхолм (Щвеция) размазват Русия с 16:0. Очаква се Бундестимът да отпатува за Мондиала в Южна Африка на седми юни.