Шведите си изкараха яда на Беларус (видео)

Швеция се наложи с 4:0 при визитата си на Беларус в мач от груповата фаза на световните квалификации. През първото полувреме скандинавците реализираха три гола. Емил Форшберг откри резултата в 15-ата минута, след като излезе сам срещу вратаря на Беларус.

@ 24-ата минута последва попадение на Кристофер Нюман, който също се оказа на чиста позиция и миг по-късно топката бе в мрежата. В 29-ата минута Форшберг нацели греда с прекрасен удар от над 35 метра. В 37-ата минута Берг направи резултата класически за шведска тройка.

След почивката темпото на игра спадна, но гостите стигнаха до още един гол в 85-ата минута, когато точен бе Гранквист.  Така Швеция си изкара яда и до известна степен се реваншира на феновете за загубата от България преди броени дни.