Съотборник на Бербатов изработи победата на Корея срещу Япония (видео)

.

Националният отбор на Република Корея се наложи с 2:0 над тима на Япония в приятелска футболна среща преди началото на Световното първенство в Южна Африка през това лято. Мачът не беше особено интересен за наблюдаване поради малкия брой голови положения пред двете врати. Халфът на Манчестър Юнайтед Жи-Сун Парк откри резултата още в шестата минута на стадиона в Саитама, а Чу-Йон Парк удвои преднината на корейците от дузпа в последната 90-а минута на двубоя, отсъдена за нарушение срещу авторът на първото попадение за гостите и футболист на "червените дяволи". Трябва да се отбележи, че и двата отбора играха с пълните си състави, с които ще участват на Мондиала, който ще се проведе между 11 юни и 11 юли.

Така корейците записаха втора победа срещу Япония за по-малко от четири месеца. Поражението за страната на изгряващото слънце е трето поредно у дома.