Мали и Египет със скучно равенство, но мачът влезе в историята (видео)

Мали и Египет не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0 в мач от група D на Купата на Африканските нации. По-интересното от този двубой бе, че той ще влезе в историята, тъй като в него игрови минути записа най-възрастният футболист, участвал някога в турнира. Става дума за вратаря на Египет Есам Ел-Хадари. Легендарният страж бе на резервната скамейка, но му се наложи да влезе в игра в 25-ата минута, когато титулярят Ахмед Ел-Шенави се контузи и бе заменен принудително. Така на 44 години и 2 дни Ел-Хадари записа 148-ия си мач за своята родина.

Двубоят като цяло бе скучен, а малийците могат повече да съжаляват, тъй като стояха по-добре на терена и създадоха две-три интересни положения. В крайна сметка обаче до попадение така и не се стигна.