Класика за Швеция срещу България

Швеция се наложи над България с класическото 3:0 в световната квалификация, която се състоя на "Френдс Арена". Тойвонен откри резултата в 39-ата минута, а малко след това Ивелин Попов направи невероятен пропуск, след като бе изведен сам срещу вратаря от Симеон Славчев, но прати топката в аут.

От това се възползваха домакините, които в края на първата част нанесоха своя втори и много важен удар. Хийемарк бе точен след нова колективна грешка в отбрана на България. Домакините с три подавания матираха защитата, като Крафт бе изведен зад гърба на Недялков, а при центрирането Хийемарк бе оставен отново сам на няколко метра от Стоянов - 2:0.

Третият гол бе дело на Линдельоф в 58-ата минута, като по този начин оформи крайния резултат. До края по-интересните ситуации бяха пред вратата на Владо Стоянов, а при една от малкото си ситуации, Ивелин Попов отново не успя да вкара за България.