Юнайтед с минимална победа над Зоря

Манчестър Юнайтед спечели първите си 3 точки в Лига Европа след като днес победи Зоря на "Олд Трафорд" с 1:0. Така в първа група на състезанието Фенербахче води с 4 пункта пред Фейенорд и Юнайтед с 3, докато Зоря няма актив до момента. Днес Златан Ибрахимович реши срещата след асистенция на името на Уейн Рууни.

Манчестър Юнайтед доминираше в играта днес, като до почивката почти 75% от времето топката бе за домакините. Само Рашфорд обаче се отчете с добро положение когато нацели горната греда след един корнер.

Втората част отново продължи с липса на стойности ситуации пред двете врати до появата на Уейн Рууни за Лингард в 67-ата минута. В първата атака с участие на капитана Фосу-Менса напредна в наказателното поле и пусна топката към дузпата, от където Рууни не осъществи добър контакт с нея, но балонното отиграване бе завършено от Ибрахимович на далечната греда за 1:0.